Skip to content

نشست نمایندگان دولت با روسای دانشگاه‌های تراز کشور ؛ با حضور دکتر محمدزاده

رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران در نشست هم‌اندیشی معاون اول رئیس‌جمهور ، برخی از وزرای کابینه و تعدادی از نمایندگان مجلس با نمایندگان وزارت علوم و روسای دانشگاه‌های کشور بجهت مقابله با تحریم حضور یافت ..

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران؛ این نشست یک‌روزه، صبح امروز در دانشگاه الزهرا با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر شریعتمداری وزیر کار، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، دکتر رحمانی وزیر صنعت و رؤسای تمامی دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری کشور و همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزاری شد.
اجلاس امسال باهدف «تبیین وضعیت و چالش‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور در شرایط تحریم» و «چگونگی بهره‌برداری از ظرفیت‌های علمی و تخصصی جامعه دانشگاهی در مواجه با چالش‌های احتمالی» برگزار گردید.


مسائل مربوط به ارتباط دانشگاه‌ها و مراکز علمی با جامعه، مسائل اجتماعی کشور و از طرف دیگر ارتباط با صنعت و موضوعات مرتبط با رونق تولید در کنار افزایش زمینه‌های اشتغال در کشور از موضوعات مهم اجلاس امسال خواهد بود که در یک روز کاری با حضور وزرای ذی‌ربط مورد بحث قرار گرفت.
در هم‌اندیشی «سیاست‌های تولید ملی و اشتغال»، پیرامون سیاست‌ها و برنامه‌های دولت در توسعه تولید ملی و اشتغال، نقش توسعه فناوری در ایجاد اشتغال و کارآفرینی، جلب مشارکت بخش غیردولتی و توسعه سرمایه‌گذاری، نقش مؤسسات آموزش عالی و پژوهش و فناوری در پشتیبانی از سیاست‌های اشتغال و کارآفرینی دولت، نحوه تأمین مواد اولیه، قطعات، تجهیزات و فناوری‌های مورد نیاز صنعت و سایر بخش‌های صنعتی و اجرایی، پشتیبانی از مراکز تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی و ارتقا کیفیت کالای ایرانی و نقش دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهش و فناوری در پشتیبانی از سیاست‌های تولید ملی و اشتغال گفت‌وگو و تبادل‌نظر شد.
همچنین در هم‌اندیشی دوم نیز با عنوان «تحلیل وضعیت اجتماعی، فرهنگی و ارتباط آن با تحریم»، شناسایی نقاط آسیب‌پذیر و التهاب‌آفرین، دغدغه‌ها و حساسیت‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، ضرورت و نقش سرمایه‌های اجتماعی و نمادین در کمک به رفع چالش‌های ملی و تقویت همبستگی ملی، سیاست‌ها و برنامه‌های دولت در کمک به کاهش نقاط آسیب‌پذیر و التهاب‌آفرین و نقش مؤسسات آموزش عالی و پژوهش و فناوری در کمک به ایجاد فضای نشاط و امید در جامعه، محورهای مورد گفت‌وگو و تبادل‌نظر قرار گرفت.

لازم بذکر است که در این نشست مهم و راهبردی، دکتر حمید محمدزاده، رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران، بعنوان یکی از دانشگاه‌های تراز استان، حاضر بود.