Skip to content

تکریم ریاست سابق و معارفه سرپرست جدید دانشگاه علم و فناوری مازندران

با حضور معاون وزیر علوم صورت گرفت ..

مراسم معارفه سرپرست دانشگاه علم و فناوری مازندران و تجلیل از خدمات ریاست پیشین این دانشگاه در سالن همایش‌های این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم، دکتر مرتضی فرخی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت عتف در سخنان خود با تاکید بر اهمیت نقش آفرینی دانشگاه در حل مشکلات منطقه افزود: در رویکرد جدید وزارت عتف، به تمام دانشگاه ها ماموریت داده شده تا حداقل یک مشکل یا معضل منطقه ی خود را با کمک مسئولین استانی و شهرستانی از جمله نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی شناسایی کرده و دانشگاه متکفل پژوهش و حل آن مسئله شود. از این رو، خواسته‌ی ما از مسئولین دانشگاه این است که با کمک مسئولین شهرستان، اصلی ترین مسائل شهرستان را شناسایی نموده و برای حل آن برنامه ریزی کنند. 

وی با تاکید بر ضرورت توسعه برنامه محور دانشگاهها اظهار داشت: دانشگاه علم و فناوری مازندران باید در راستای افزایش رشته‌های مورد نیاز صنعت و منطقه و رشته‌های پرمتقاضی گام بردارد و نگاه توسعه‌ای برای گسترش رشته‌های مورد نیاز جامعه و صنعت داشته باشد و وزارت عتف در این زمینه از دانشگاه حمایت خواهد نمود. استان مازندران، خصوصا شرق مازندران، ظرفیت بسیار بیشتری در پذیرش دانشجو دارد و  در شورای پذیرش، کمک خواهد شد تا راهکارهایی را در به منظور افزایش جذب اعضای هیئت علمی و توسعه‌ی رشته های جدید به کار گرفته شود. 

دکتر فرخی در پایان سخنان خود از تلاش‌های دکتر محمدزاده رئیس سابق دانشگاه علم و فناوری مازندران قدردانی کرد و ابراز داشت: پذیرش مسئولیت توسط دکتر ربانی و ظرفیت علمی و مدیریتی ایشان مسیر روشنی را برای توسعه این دانشگاه فراهم خواهد نمود و بر حمایت وزارت عتف جهت تقویت زیرساختهایی مانند خوابگاههای دانشجویی و آزمایشگاههای دانشگاه علم و فناوری مازندران تاکید نمود. 

در این جلسه سرپرست دانشگاه علم و فناوری مازندران نیز ضمن ارائه گزارشی از چالشهای موجود در مسیر توسعه دانشگاه، به بیان اهداف و برنامه‌های خود پرداخت و بر ضرورت استفاده از تمامی ظرفیتها موجود در دانشگاه و منطقه جهت تسریع ارتقای دانشگاه و تامین زیرساختهای لازم برای توسعه تاکید نمود. 

دکتر احمدرضا ربانی همچنین حرکت به سمت ایجاد دانشگاه کارآفرین که در آن مراکز رشد، شرکتهای دانش بنیان و تولید ثروت از علم مورد اهمیت است را اجتناب ناپذیر دانست و تلاش در جهت گسترش فعالیتهای ارتباط با صنعت را از اصلی ترین اهداف خود ذکر نمود و همراهی مردم و مسئولین منطقه را و مشارکت فعال در کمک به توسعه و ارتقای دانشگاه را لازمه ی پیشرفت دانشگاه علم و فناوری مازندران دانست. 

 رئیس سابق دانشگاه علم و فناوری مازندران به ارائه‌ی گزارشی از اقدامات انجام شده در دوره مسئولیت پرداخت و از همراهی اعضای هیٱت علمی و یاوران علمی دانشگاه قدردانی نمود. دکتر محمدزاده همچنین توجه مسئولین وزارت عتف به توسعه دانشگاههای استان مازندران و به طور ویژه شرق این استان را خواستار شد. 

در این مراسم همچنین حجة‌الاسلام جباری امام جمعه بهشهر، حجة‌الاسلام حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و مهندس میرزایی فرماندار شهرستان بهشهر به بیان نکاتی در راستای پیشرفت دانشگاه علم و فناوری مازندران پرداختند و مردم و مسئولین را به هم اهی و همدلی در این مسیر دعوت نمودند. 

در انتهای این مراسم از خدمات رئیس سابق دانشگاه با اهدا لوح سپاس، قدردانی و حکم انتصاب سرپرست جدید دانشگاه اهدا شد.

برای مشاهده تصاویر این مراسم، اینجا کلیک کنید..