Skip to content

سومین همایش ملی هیدرات گازی ایران با حضور اساتید ملی و بین‌المللی برگزار شد

به میزبانی دانشگاه علم و فناوری مازندران ...

سومین همایش ملی هیدرات گازی ایران در روزهای 29 و 30 آبان ماه و به میزبانی دانشگاه علم و فناوری مازندران در شهرستان بهشهر برگزار شد. این همایش ملی که میزبان مدیران ارشد حوزه‌های نفت، گاز و انرژی بود؛ با برگزاری مراسم افتتاحییه در صبح روز چهارشنبه آغاز شد.

در ابتدای این مراسم، دکتر حمید محمدزاده، رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران ضمن بیان خوش‌آمدگویی به میهمانان حاضر در این همایش، به شرح ظرفیت‌های منطقه‌ی شرق استان مازندران، شهرستان بهشهر و دانشگاه پرداخت. در ادامه پروفسور گونای چیفچی، عضو هیات علمی دانشگاه ازمیر ترکیه بعنوان سخنران کلیدی همایش، مهندس سید صالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و مهندس احمد شیرزادی، مدیر اکتشاف شرکت نفت خزر به بیان تجربیات خود و اهمیت پژوهش در زمینه‌ی هیدارت‌های گازی پرداختند.

برنامه‌ها در نوبت عصر، با برگزاری پنل‌های تخصصی و ارائه‌ی مقالات با حضور اساتید برجسته‌ای همچون دکتر گنجی، دکتر ورامینیان، دکتر وطنی، دکتر فرج‌خواه، دکتر جمالی و مهندس نادری ادامه پیدا نمود؛

در حاشیه‌ی این همایش بازدید از ظرفیت‌های گردشگری، تولیدی و صنعتی منطقه انجام شد و سرانجام در روز پنج‌شنبه و با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی نفرات برتر این همایش پایان یافت.

در این همایش معتبر ملی که در 10 محور برگزار شد، 40 مقاله توسط پژوهشگران این حوزه ارائه گردید که پس از انجام داوری‌های تخصصی توسط کمیته‌های مربوطه؛ دو مقاله به عنوان مقاله‌های برتر، دو مقاله به عنوان مقاله‌های شایسته‌ی تقدیر و دو پوستر حائز جایگاه‌های برتر شدند.