Skip to content

اطلاعیه برگزاری امتحان پایان ترم نیمسال ۱۴۰۰۱

مشاهده اطلاعیه ...

اطلاعیه برگزاری امتحان پایان ترم نیمسال ۱۴۰۰۱

ضمن عرض خسته نباشید خدمت دانشجویان و اساتید گرامی بابت پشت سر گذاشتن ترم 14001 و همچنین نزدیک شدن به ایام امتحانات پایان­ ترم، اطلاعیه برگزاری امتحان به شرح ذیل اطلاع رسانی می­گردد:

 1. امتحان پایان­ ترم نیمسال اول سال تحصیلی 14001-1400 برای تمام دروس به صورت مجازی برگزار می گردد. امتحانات در مقطع کارشناسی ­ارشد بنابر صلاحدید استاد درس می­تواند به صورت حضوری باشد (ارجاع به اطلاعیه مربوطه).
 2. امتحان پایان ­ترم در بازه دو هفته­ای از تاریخ 1400/10/18  الی 1400/11/02 برگزار می­گردد.
 3. نحوه برگزاری آزمون دروس مختلف به صورت تشریحی، تستی و یا تستی-تشریحی خواهد بود.
 4. برگزاری آزمون مجازی پایانی از طریق «سامانه یارا» انجام خواهد گرفت. لذا ضروریست کلیه دانشجویان نسبت به نصب و راه اندازی آن اقدام نمایند.
 5. دسترسی به اینترنت پرسرعت برای شرکت در آزمون بسیار ضروریست.
 6. از صحت فایل­های آپلود شده به عنوان پاسخ آزمون اطمینان حاصل نمایید. توصیه می­گردد که دانشجو پس از آپلود پاسخ­ها، یکبار پاسخنامه خود را دانلود نموده تا از صحت بارگذاری اطمینان حاصل نماید.
 7. به اساتید پیشنهاد شده است که راه جایگزینی برای دریافت پاسخ نامه امتحانی در نظر بگیرند. فلذا قبل از برگزاری امتحان از نحوه جایگزین برای ارسال پاسخ نامه امتحانی مطلع شوید. ارسال پاسخ از هر مسیر دیگر بدون تایید استاد درس غیرقابل قبول خواهد بود.
 8. اساتید دروس در صورت صلاحدید می­توانند از دانشجویان به صورت شفاهی آزمون بگیرند. در نتیجه در صورت اعلام اساتید، شرکت در آزمون شفاهی الزامی می باشد.
 9. حضور در جلسه آزمون الزامی است. در صورت عدم حضور مطابق مقررات آموزشی عمل خواهد شد.
 10. چنانچه دانشجویی امکانات لازم برای شرکت در آزمون مجازی همچون اینترنت، کامپیوتر و ... را ندارد، حداقل یک روز قبل از امتحان به استاد درس اطلاع داده تا امکان حضور دانشجو در دانشگاه برای برگزاری امتحان فراهم شود.
 11. در صورتی که دانشجویی دارای تداخل امتحانی است، امتحان دوم با توجه به هماهنگی به عمل آمده با استاد، در همان روز ولی در ساعت دیگری برگزار می­گردد.
 12. چنانچه دانشجویی در چند امتحان متوالی غیبت نمایند در صورت درخواست حذف این دروس برای هر درس یک حذف مجزا ثبت می­گردد.
 13. در مواقع ضروری برای رفع مشکل احتمالی با مرکز کامپیوتر با شماره 34556037-011 تماس حاصل فرمایید.
 14. برای برگزاری آزمون بهتر به دانشجویان عزیز نکات زیر توصیه می­گردد.

الف) از آپلود پاسخ­نامه در زمان­های انتهایی امتحان به دلیل ترافیک بیشتر در آن زمان خودداری شود.

ب) از نرم­افزارهای تولید PDF از عکس برای تولید فایل­های پاسخ نامه استفاده شود. قبل از برگزاری آزمون این نرم­افزارها تهیه تا مشکلات احتمالی برطرف شود. نرم­افزارهایی از این دست عبارتند از Notebloc و Camscanner و ...

ج) به بخش اعلان­های «سامانه یارا» در حین برگزاری آزمون توجه شود. هر گونه مسئله­ای در مورد سوالات آزمون و یا تمدید زمان امتحان از این طریق به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.

د) در صورت نیاز به ویرایش پاسخ آپلود شده، امکان جایگزینی فایل پاسخ جدید به جای فایل بارگذاری قبلی، توسط دانشجو در «سامانه یارا» در بخش آزمون وجود دارد.

ه) حداکثر حجم فایل قابل بارگذاری توسط دانشجویان 20 مگابایت می­باشد.

و) به دانشجویان توصیه اکید می­شود که تا حد ممکن تمهیدات لازم از جمله شارژ کامل لپ­تاپ، گوشی، اینترنت همراه، اینترنت سیار، پاور بانک و ... بیاندیشند.

 

دانلود فایل راهنمای سامانه LMS یارا - ویژه دانشجویان

دانلود فایل راهنمای سامانه LMS یارا - ویژه اساتید

معاونت آموزشی و پژوهشی

دانشگاه علم و فناوری مازندران