Skip to content

ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بهمن 98

مشاهده اطلاعیه ......

قابل توجه پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سال 1398

دانشگاه علم و فناوری مازندران

ضمن عرض تبریک قبولی شما دانشجویان عزیز در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علم و فناوری مازندران،آرزوی توفیق روز افزونتان را در کلیه مراحل زندگی از خداوند منان مسئلت داریم .

 به اطلاع میرساند به منظور ثبت نام در این مقطع لطفاً موارد ذیل را آماده و هنگام مراجعه حضوری طبق زمانبندی ثبت نام به همراه خود داشته باشید.


تذکر بسیار مهم: ثبت نام کارشناسی ارشد شامل دو مرحله می باشد:

  1. اینترنتی
  2. حضوری

 

>>>> زمانبندی ثبت نام حضوری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ورودی 98 <<<<

روزهای دوشنبه مورخ 98/09/11 و سه شنبه مورخ 98/09/12 از ساعت­های 12-09 و 15:30-13:30 می باشد.


 

مدارك‌ لازم‌ براي‌ ثبت‌نام‌ حضوری و اینترنتی

 

(لازم به ذکر است این مدارک علاوه بر ارائه در روز ثبت نام حضوری، در ثبت نام اینترنتی نیز باید پس از دانلود فرم های لازم، مشخصات خواسته شده در فرم، تکمیل و سپس اسکن شده و در سامانه فرم ها (edocs ) که در ادامه توضیح داده خواهد شد بارگذاری گردد)

1- اصل‌ و يك برگ‌ تصوير مدرك‌ كارشناسي‌ (ليسانس‌) مورد تاييد وزارت‌ علوم‌، تحقيقات‌ و فناوري‌ يا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشكي‌ و يا شوراي ‌عالي‌ انقلاب‌ فرهنگي‌ كه‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌ كارشناسي‌ (ليسانس‌) قيد شده‌ باشد‌.

تبصره ‌1- پذيرفته‌شدگاني‌ كه‌ به‌ دلايلي‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرك‌ كارشناسي (ليسانس‌) نمي‌باشند، لازم‌ است‌ اصل‌ گواهي‌ تاييد شده‌ توسط دانشگاه‌ يا موسسه‌ آموزش‌ عالي‌ محل ‌اخذ كارشناسي‌ (ليسانس‌) را ارائه‌ نمايند. (فرم معدل فرم شماره 2)

تبصره 2- آن دسته از پذيرفته‌شدگاني كه به هنگام ثبت‌نام و شركت در آزمون دانشجوي سال آخر بوده‌اند و حداكثر تا تاريخ 31/6/98فارغ‌التحصيل مي‌شوند، دانشجوي سال آخر شناخته شده و لازم است فرم تعهد فراغت از تحصیل دانشجويان سال آخر دفترچه راهنماي آزمون ، كه ميانگين كل واحدهاي گذرانده آنان براساس‌ (‌0) تا (20) تا تاريخ 98/6/31 و يا 97/11/30 توسط موسسه آموزش عالي محل فارغ‌التحصيلي دوره كارشناسي در فرم مذكور درج و قبلاً به تاييد مسوول ذيربط رسيده است را زمان ثبت‌نام ارائه نمايند.(فرم شماره 3)

-از پذیرفته­شدگان مشمول بند فوق که به هنگام ثبت نام قادر به ارائه گواهی معدل واحدهای گذرانده شده نمی­باشند، به طور مشروط با اخذ تعهد، ثبت نام به عمل آید. بدیهی است افراد مذکور باید قبل از تاریخ 98/08/01 مدرک مربوط را ارائه نمایند، در غیر این صورت ثبت نام آنان لغو و از ادامه تحصیل ایشان ممانعت به عمل می­آید.

- برای آندسته از پذیرفته­شدگانی که با مدرک دوره کارشناسی ناپیوسته در این آزمون شرکت نموده­اند (دوره­های کاردانی به کارشناسی)، معدل دوره کاردانی آنان نیز در فایل اطلاعات ارسالی درج شده است که لازم است معدل هر دو مقطع آنان با معدل­های مندرج در فایل اطلاعات یکسان باشد و در صورت مغایرت (چنانچه معدل مندرج در مدرک داوطلب کمتر از معدل ثبت شده در فایل اطلاعات می­باشد) با اخذ مدارک لازم از آنان ثبت نام موقت و مشروط شده و مطابق بند فوق با آنان رفتار گردد.

تبصره3- براساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره­های تحصیلات تکمیلی مورخ 1395/10/08، دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته (به استثنای پذیرفته شدگان دوره­های روزانه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397 که حق شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 1398 را به منظور انتخاب رشته های دوره روزانه نداشتند)، درصورت تمایل به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون (شماره یک) می­بایست تا پایان مهلت مقرر ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398،(حداکثر تا تاریخ97/12/05) از تحصیل انصراف قطعی حاصل می­نمودند. بدیهی است در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل دانشجویان پذیرفته شده در زمان مقرر، در صورت قبولی در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398، قبولی آنان در ازمون لغو و هیچ اقدامی نسبت به درخواست آنان امکان­پذیر نخواهد بود.

تبصره 4-دانشجویان سال آخر و دانش­ آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از تاریخ 86/06/31 به بعد فارغ­ التحصیل شده ­اند در صورتیکه معدل مدرک کارشناسی انان کمتر از 12 بوده است حق ثبت نام و شرکت در آزمون را نداشته­ اند.

استثناء: آن دسته از داوطلباني كه دانشجوي سال آخر بوده و به عنوان رتبه اول در اين آزمون شركت نموده‌اند، معدل فارغ التحصيلي اعلام شده آنان از سوي موسسه آموزش ‌عالي محل فارغ‌‌التحصيلي دوره كارشناسي آنان، لحاظ گرديده و لازم است مطابق بند يك فوق و يا تبصره آن عمل نمايند. (فرم شماره 1)

2 - اصل‌ شناسنامه‌ و كارت ملي و دو سري‌ فتوكپي ‌از تمام‌ صفحات‌ آنها. (برای پرونده آموزشی)

3 - شش قطعه‌ عكس‌ تمام‌ رخ‌ 4×3 تهيه‌ شده‌ در سال‌ جاري‌ پشت نویسی شده. (شش قطعه برای پرونده آموزشی)

تبصره- 12 قطعه‌ عكس‌ تمام‌ رخ‌ 4×3 تهيه‌ شده‌ در سال‌ جاري‌ منحصراً براي‌ برادراني‌ كه‌ با توجه‌ به‌ ضوابط پس‌ از ثبت‌نام‌ در موسسه‌ آموزش‌ عالي‌، براي‌ آنان‌ معافيت‌ تحصيلي‌ صادر مي‌گردد.

4 - مدركي‌كه‌ وضعيت‌ نظام ‌وظيفه‌ را با توجه‌ به‌ بند«مقررات‌وظيفه‌ عمومي»‌ مندرج در صفحه 3 دفترچه‌ راهنماي‌ شماره 1 آزمون‌ ورودي‌ تحصيلات‌ تكميلي‌ (دوره‌هاي‌ كارشناسي‌ ارشد ناپيوسته‌ داخل‌) سال 1398 مشخص‌ كند (براي‌ برادران‌).(وظیفه عمومی)*

5- حكم‌ مرخصي‌ سالانه‌ يا موافقت‌ كتبي‌ و بدون‌ قيد و شرط سازمان‌ متبوع‌ براي‌ كارمندان‌ دولت.

6- اصل‌ گواهي‌ تاييد شده‌ توسط دانشگاه‌ يا موسسه‌ آموزش‌ عالي‌ محل‌ اخذ كارشناسي‌ (ليسانس‌) براي‌ آن‌ دسته‌ از داوطلباني‌ كه‌ با توجه‌ به‌ مفاد آيين‌نامه ادامه تحصيل فارغ التحصيلان رتبه اول دوره كارشناسي مصوب 1393/04/25 شورای استعدادهای درخشان وزارت‌ علوم‌، تحقيقات‌ و فناوري‌ با امتياز‌ رتبه‌ اول‌ پذيرفته‌ شده‌اند.

7-اصل موافقت­نامه کتبی و بدون قیدشرط برای فارغ ­التحصیلان رشته­های دبیری از اداره آموزش و پرورش شهرستان محل تعهد و خدمت خویش.

8- ریزنمرات دوره کارشناسی و در صورت داشتن مدرک کاردانی ، مدرک و ریزنمرات دروه کاردانی

9- دانلود و پرینت از فرم تقاضانامه بهره مندی از آموزش رایگان (مخصوص دانشجویان روزانه)

10- دانلود و پرینت از فرم منشور اخلاقی،ضوابط رفتاری و ...

11- دانلود و پرینت از فرم برگ معافیت تحصیلی (مخصوص آقایان طبق بند 4 مدارک مورد نیاز) این فرم در روز ثبت نام حضوری توسط کارشناسان تکمیل می گردد)

12- دانلود و پرینت از فرم فارغ التحصیلان رتبه اول (مخصوص پذیرفته شدگانی که از سهمیه رتبه اولی استفاده نموده اند)

13- دانلود و پرینت از فرم فراغت از تحصیل (مخصوص پذیرفته شدگان ترم آخر دوره کارشناسی که تا 98/06/31 فارغ التحصیل می شوند)

14- دانلود و پرینت از فرم تأیید مدرک کارشناسی(مخصوص پذیرفته شدگانی که بنا به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک نمی باشند)

15-دانلود و پرینت از فرم مشخصات فردی


** تذكرات‌ مهم**

حضور شخص پذيرفته شده جهت ثبت‌نام حضوری الزامي است و ثبت‌نام منحصراً در تاريخ هاي اعلام شده و با ارائه مدارك كامل مندرج در اين اطلاعيه صورت مي‌پذيرد.

معدل‌ ليسانس‌ پذيرفته‌ شده‌ بايد با معدلي‌ كه‌ قبلاً در زمان ثبت‌نام براي شركت در آزمون به‌ سازمان‌ اعلام‌ نموده‌، يكسان‌ باشد، بديهي است از ثبت‌نام قطعي آن دسته از داوطلباني كه داراي مغايرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرك آنان كمتر از معدل اعلام شده به اين سازمان باشد) جداً خودداري خواهد شد.

3- نظر به اينكه در دستورالعمل ثبت‌نامي ارسالي به كليه دانشگاهها و موسسات پذيرنده دانشجو در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1398 ابلاغ گرديده است تا از پذيرفته شدگاني كه داراي مغايرت معدل (معدل مندرج در مدرك تحصيلي آنان كمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ثبت نامي از طرف داوطلبان به اين سازمان باشد) مي‌باشند، صرفاً ثبت‌نام موقت و مشروط بعمل آيد.

از پذيرفته‌شدگاني ‌كه‌ حداكثر تا تاريخ‌ 98/6/31 فارغ‌التحصيل‌ نشوند، ثبت‌نام‌ به‌ عمل‌ نخواهد آمد و ضمن‌ «كان‌ لم‌ يكن» تلقي‌ شدن‌ قبولي‌ آنان‌ طبق‌ مقررات‌ با آنان‌ رفتار خواهد شد.

در هر مرحله‌ از آزمون (ثبت‌نام‌، پذيرش و يا هنگام‌ تحصيل‌)، چنانچه‌ مشخص‌ گردد كه‌ داوطلبي‌ حقايق‌ را كتمان‌ نموده‌ و يا اطلاعات غلطي ارائه و واجد شرايط نمي‌باشد، قبولي‌ وي‌ لغو و طبق‌ مقررات‌ با وي‌ رفتار خواهد شد.

ثبت نام دانشگاه در دو مرحله انجام می پذیرد:

مرحله 1- ثبت نام اینترنتی(تکمیل فرمها و بارگزاری مدارک)

پذیرفته شدگان گرامی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 98 جهت ثبت نام اینترنتی از روز یکشنبه 10آذر ماه فرصت دارند جهت تکمیل فرم های اینترنتی ثبت نام به آدرس http://edocs.mazust.ac.ir  مراجعه فرمایند.

در این سامانه نام فرمهای اینترنتی که باید توسط پذیرفته شدگان گرامی تکمیل و ثبت گردند عبارت است از:

1- فرم سوالات چند گزینه ای (ثبت نام ورودی98)-کارشناسی ارشد

2- فرم مدارک اسکن شده (ثبت نام ورودی98)-کارشناسی ارشد

3- فرم اطلاعات (ثبت نام ورودی98)-کارشناسی ارشد

لازم به ذکر است جهت ثبت نام اینترنتی، فرم های مورد نیاز را (بندهای 1 الی 17 - در قسمت مدارک مورد نیاز) از همین اطلاعیه دریافت و سپس آنها را پرینت گرفته و  پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده و امضای آنها، در فرم اینترنتی مدارک اسکن شده، موجود در سامانه edocs (در قسمت مربوطه) بارگزاری نمائید.

نام کاربری و رمز عبور جهت ورود به این سامانه:

نام کاربری: شماره دانشجویی

رمز عبور: کد ملی(بدون صفر اولیه در صورت وجود)

 شماره دانشجويی پذیرفته شدگان از اينجا قابل دريافت می باشد. 

توجه: فایلی را که دریافت نموده اید بر اساس شماره داوطلبی مرتب می باشد و همچنین جهت جست و جوی شماره دانشجویی خود  در فایل پی دی اف دانلود شده در بالا،  کلیدهای ترکیبی Ctrl+F را فشار دهید و شماره داوطلبی یا پرونده خود را جستجو نمایید.


***  بسیار مهم ***

لازم به ذکر است در فرم های اینترنتی پر کردن سوالات ستاره دار اجباری می باشد

و

همچنین تاکید می گردد فایل اسکن شده باید با کیفیت خوب و حداکثر 300 کیلوبایت باشند

 

 


می توانید جهت استفاده از راهنمای این سامانه اینجا کلیک نمایید